معرفي مشاركت ماشين سازي اراك و رود هارت هلند(ماشين رود پارس اراك)

شركت رودهارت هلند با سابقه اي طولاني در ساخت پمپهاي گريز از مركز و فرآيندي صنايع انرژي جهان، تقريباً در تمامي ليست سازندگان مورد تائيد (وندور ليست) صنايع انرژي ايران حضور دارد. اين شركت از سال ٢٠٠٨ فروش محصولات خود را براي صنايع مزبور در ايران آغاز نموده و در سال هاي گذشته همچنان حضور خود را در اين صنايع حفظ و بهبود بخشيده است با توجه به شناخت اين شركت از بازار ايران و نيز سياست هاي اخير دولت جمهوري اسلامي ايران در تبعيت از دستورات مقام معظم رهبري مبني بر اجراي اقتصاد مقاومتي و در سال توليد و اشتغال، مديريت اين شركت را بر آن داشت تا در اين زمينه مطالعاتي انجام داده و نسبت به تأسيس شركتي با مشاركت يك شركت ايراني اقدام نمايد.

اين شركت پس از مطالعات اوليه و انجام بررسي هاي لازم در نهايت با مشاركت ماشين سازي اراك، شركتي با نام ماشين رود پارس اراك را تأسيس و ثبت نموده كه ٥١ درصد سهام آن متعلق به شركت رودهارت و ٤٩درصد مابقي متعلق به ماشين سازي اراك مي باشد. هم اكنون شركت ماشين رود پارس اراك داراي بزرگترين تأسيسات ساخت و تست پمپ و ماشين آلات دوار خاورميانه با ظرفيت ١٠ مگاوات و با سرمايه گذاري مستقيم خارجي مي باشد و هم اكنون اين مجموعه در حال ساخت انواع پمپ هاي گريز از مركز و فرآيندي با آخرين فناوري روزآمد دنيا در جمهوري اسلامي ايران مي باشد. علاوه بر اين، اين شركت در نظر دارد از مبداء ايران، نسبت به صدور محصولات خود به ساير كشورهاي نفتي خاورميانه اقدام نمايد كه منافع بيشتري را نصيب كشورمان خواهد نمود. اين مجموعه توليدات خود را با آخرين ويرايش API  و به روزترين فن آوري اي ممكن در ايران ارائه  مي نمايد.

تأسيسات ساخت و تست پمپ و ماشين آلات دوار

همچنين اين شركت توليد خود را با پمپ هاي BB5خطوط انتقال نفت آغاز نموده است كه هيچكدام از سازندگان محترم داخلي توان توليد چنين محصولي را ندارند. لازم به ذكر است كه تا كنون كليه سرمايه گذاري طرح ساخت داخل، با مشاركت شركت رودهارت و ماشين سازي اراك انجام شده است. طبق برنامه زمانبندي، در فاز اول طراحي پمپ ها و ساخت پمپ ها در هلند انجام شده است و مابقي فرآيند ساخت ؛ مونتاژ و تست عملکردی طبق استانداردهاي مربوطه در ماشين سازي اراك انجام مي شود وهم اكنون در فاز دوم و براي پتروشيمي هاي داخل كشور، ساخت كامل پمپ با بهره گيري از توانمندي واحدهاي صنعتي و از جمله ماشين سازي اراك در ايران مطابق طراحي هلندي و تحت نظارت و كنترل كيفيت ايشان در حال انجام است. شايان ذكر است اين شركت براي ساخت قطعات در مشاركت خود با ماشين سازي اراك استفاده حداكثري ساخت داخل تا سقف ٨٠ درصد از بهترين و با كيفيت ترين سازندگان و تامين كنندكان داخلي مورد تاييد را در دستور كار قرارداده است.

پمپ هاي BB5خطوط انتقال نفت

همچنين از ديگر مزاياي اين مشاركت، اينكه درصد خوبي از قيمت پروژه ها، به جهت بهره گيري از منابع داخل ايران، به اقتصاد كشور ايران برگشت خواهد شد. شركت رودهارت همچنين با آموزش مهندسين شركت ماشين رود پارس اراك قادر خواهد بود كه بهترين سرويس هاي پس از فروش همراه با آموزش هاي لازم را براي متقاضيان در ايران و حتي در محل خود سازمان هاي كارفرمايان برقرار نموده كه صرفه جويي قابل توجهي را براي كارفرمايان در بر خواهد داشت.همچنين اين شركت با امكانات موجود توانايي تعمير، نگهداري و بازسازي تمامي پمپ هاي گريز از مركز را در اين مركز دارا مي باشد كه باعث بي نياز شدن از ارسال آن به خارج از كشور مي گردد. اين مجموعه با دارا بودن بروزترين سيستم هاي كنترل و VFD با مشاركت شركت ايتاليايي Aeromeccanica Stranich  در حال توليد فن هاي گريز از مركز (ID, FD) براي واحدهاي پالايشگاهي و پتروشيمي نيز مي باشد كه اين مهم نيز نياز به توجه مسئولين محترم در بي نيازي از واردات دارد.

دریافت کاتالوگ ها