مراسم امضای قرارداد پروژه ساخت مخازن کروی ۳۰۰۰ متر مکعبی ذخیره سازی خوراک مایع گاز LPG میان شرکت پتروشیمی شازند و شرکت ماشین سازی اراک


به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک؛ در روز سه شنبه مورخ  اردیبهشت ماه ۹8  طی مراسمی در محل شرکت پتروشیمی شازند و با حضور مدیران عامل و جمعی از مدیران ارشد شرکت ماشین سازی اراک و پتروشیمی شازند و نیز با حضور معاونین محترم استانداری استان مرکزی، مدیر کل اداره رفاه وزارت کار و امور اجتماعی، مدیر سازمان صنعت معدن و تجارت، فرماندار شازند و جمعی از مقامات استانی قرارداد پروژه ساخت مخازن کروی ۳۰۰۰ متر مکعبی ذخیره سازی خوراک مایع گاز  LPGبه امضا رسید.

در این مراسم مهندس مهندس صفری مديرعامل شركت ماشين سازي اراك گفت: شركت مادرتخصصي ماشین سازی اراک نيم قرن سابقه توليد تجهيزات نفت، گاز و پتروشيمي را دارد و بسياري از صنايع مختلف استان به نوعي با اين شركت در ارتباط هستند. وی افزود: مجموعه ماشين سازي اراك تنها واحد در منطقه است كه ظرفيت پردازش مواد خام، ذوب، ريختگري و تبديل آن به محصولات نهايي در حوزه تجهيزات نفت، گاز، پتروشيمي، شيرآلات و تجهيزات سرچاهي، ديگ هاي بخار و انواع پل هاي فلزي را داراست. مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک با تقدیر از تلاش‌های مجموعه پتروشیمی شازند گفت: افتخار می‌کنم مدیریت این شرکت با تکیه بر توان داخلی در صدد رفع مشکلات و رفع موانع تولید است و با هماهنگی و همدلی بین دو شرکت و با تکیه بر توانمندی‌های متخصصین و مهندسین ماشین‌سازی اراک، ساخت مخازن کروی ۳۰۰۰ مترمکعبی در مجتمع پتروشیمی شازند با بالاترین کیفیت و استانداردهای مرتبط انجام خواهد گرفت.

مهندس ولدخانی مديرعامل شركت پتروشيمي شازند درحاشيه انعقاد این قرارداد گفت: قرارداد همكاري دوجانبه بين اين واحد توليدي و ماشين سازي اراك در راستاي تامين تجهيزات و به روز رساني عوامل توليد امضا شد. وی افزود: صنايع نفت، گاز و پتروشيمي موتور محرك اقتصاد كشور است و همكاري واحدهاي توليدي داخلي با اين شركت مي تواند ضمن بي نياز كردن پتروشيمي به واردات تجهيزات، گامي اساسي در راستاي توسعه صنايع و در نهايت ايجاد اشتغال مولد باشد. مدیر عامل پتروشیمی شازند اظهار كرد: شكل گيري و تقويت زنجيره توليد در صنعت پتروشيمي امري ضروري است و صاحبان صنايع در شرايط تحريم بايد اين تهديد را به فرصت تبديل كرده و با مشاركت همگاني، خرد جمعي و انتقال فناوري روز حركت كنند.

مهندس فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مركزی در آیین امضای این قرارداد در سالن اجتماعات پتروشیمی شازند گفت: اتخاذ تصمیمات كاربردی و كارگشا نیازمند درك صحیح از شرایط اقتصادی كشور است. وی افزود: ایران در جنگ اقتصادی قرار دارد و پیروزی در این جنگ مستلزم آرایش منطقی است كه نقش صنایع بیش از دیگر بخش های جامعه موثر است. مهندس فرخی اضافه كرد: سختی شرایط جنگ اقتصادی بر دوش مسئولان و فعالان اقتصادی است اما انتظار می رود مسئولان با تصمیمات و برنامه ریزی های كاربردی و حمایت از صنایع، و فعالان اقتصادی و صنعتگران نیز با صبر و استقامت و با بروزرسانی عوامل تولید، نقش خود را به خوبی در این جنگ نابرابر ایفا كنند. وی تاكید كرد: باید با نگاه معنویت و كار برای عزت و سربلندی نظام و ملت وارد عرصه شد و با این روحیه می توان بر توطئه های دشمنان پیروزی شد.


١٢:٠٨  / چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨  / شماره خبر: ٩٦  / تعداد نمایش: 4157