انجام آزمایش تعیین حساسیت به خوردگی بین دانه ای بر فولادهای زنگ نزن آستنیتی در ماشین سازی اراک

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، برای نخستین بار آزمون تعیین حساسیت به خوردگی بین دانه ای با همکاری واحد مهندسی گروه متالورژی و اطمینان مرغوبیت شرکت ماشین سازی اراک بر روی محصولات تولید شده از جنس فولادهای زنگ نزن آستنیتی در این شرکت انجام شد.

با عنایت به توانمندی گروه متالورژیِ شرکت مادر تخصصی ماشین سازی اراک در تولید انواع فولادهای زنگ نزن آستنیتی از جمله   A182-F304(L),F316(L),F321,F347  و همچنین با توجه به خط مشی کیفی این گروه و جهت اطمینان از عملکرد مناسب فولادهای تولیدی در شرایط سرویس، آزمایش خوردگی بین دانه ای براساس استاندارد ASTM A262 (Practice A & E) برای بررسی مقاومت این فولادها در برابر خوردگی بین دانه ای در آزمایشگاه اطمینان مرغوبیت(QA) این شرکت انجام و نتایج نشان دهنده تایید عملکرد این فولادها مطابق با استاندارد مذکور (شرایط سخت گیرانه E) شد.

شایان ذکر است انجام آزمایش های فوق، علاوه بر ارتقای توانمندی واحد اطمینان مرغوبیت ماشین سازی اراک، حاکی از کیفیت بالای محصولات تولیدی گروه متالورژی در این زمینه است. لذا از مساعدت و نقش کلیه همکاران محترم در واحدهای مختلف در دستیابی به این مهم تشکر و قدردانی می شود.

١٢:١٩  / دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧  / شماره خبر: ٨٧  / تعداد نمایش: 3795