مدیرعامل ماشین سازی اراک در آئین انعقاد قرارداد میدان نفتی بی‌بی حکیمه:

اعتماد وزارت نفت به توان داخل ستودنی است؛ مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک اعتماد وزارت نفت به توان و ظرفیت شرکت‌های داخلی در حوزه تولید تجهیزات نفتی را ستودنی عنوان کرد و گفت: بدون شک این اعتماد انگیزه تولیدکنندگان داخلی را تقویت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، جعفر صفری روز دوشنبه در آئین انعقاد هشت قرارداد از مجموعه قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت در تهران ضمن قدردانی از وزیر نفت و دیگر مسئولان برای اعتماد به شرکت‌های داخلی و ایجاد فرصتی برای بالندگی صنایع مهندسی کشور اظهار داشت: شرکت ماشین سازی اراک با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در حوزه های مختلف صنایع نفت و گاز، امروز در مسیر توسعه طرح های میدان محور قرار گرفته و همه تلاش خود را برای به سرانجام رساندن هر چه بهتر آن به کار می برد.
وی با بیان اینکه این موفقیت نتیجه همکاری مسئولان و دست اندرکاران شرکت های تابع نفتی است، افزود: شرکت ماشین سازی اراک در نظر دارد برای اجرای طرح های محول شده از ظرفیت نخبگان، به ویژه نخبگان استان خوزستان نهایت استفاده و بهره را ببرد، بنابراین امیدواریم برای موفقیت روزافزون این هدف، همکاری و تعامل دوجانبه ای میان ما و مسئولان استانی شکل گیرد.
مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک در ادامه به طرح های در دست اجرای این شرکت اشاره کرد و گفت: در پروژه میدان بی بی حکیمه ۱ و ۲ و میدان نرگسی، حفر ۶ حلقه چاه، تعمیرات ترمیمی برخی چاه ها، توسعه ظرفیت واحدهای بهره برداری و شیرین سازی و به روزرسانی آنها به عهده شرکت ماشین سازی اراک خواهد بود که این طرح با هزینه کرد ۱۰۴ میلیون دلار در بازه زمانی تعیین شده با موفقیت تکمیل خواهد شد.
صفری تصریح کرد: توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی از دیگر طرح های اجراشده از سوی ماشین سازی اراک است که این طرح در پنج سال گذشته با ۹۸ درصد پیشرفت تکمیل و تحویل داده شد.
وی در ادامه به نحوه تأمین منابع از سوی شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و افزود: تأمین منابع با صندوق توسعه ملی است، در نتیجه دلواپسی وجود نخواهد داشت، اما انتظار ما از مسئولان و دست اندرکاران مربوطه، پشتیبانی و حمایت های مالی لازم است و ما نیز در این مسیر همه توان خود را برای ارائه هر چه بهتر این طرح در مدت زمان تعیین شده به کار خواهیم بست.
مدیرعامل ماشین سازی اراک همچنین به مسئله تحریم علیه ایران پرداخت و تصریح کرد: ایده و ابتکار وزارت نفت برای اتکا به توانمندی داخلی در این برهه از زمان را باید به فال نیک گرفت، چراکه عدم وابستگی به شرکت های خارجی، زمینه سازی لازم برای اشتغال داخلی و امید به آینده را فراهم ساخته است.
این مجموعه قرارداد با ارزش ۱.۲ میلیارد دلار بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های پیمانکاری داخلی به امضا رسید.

١٠:٣٩  / سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٩  / شماره خبر: ١٢٣  / تعداد نمایش: 5750