اولین نشست تخصصی B2B شرکت مادر تخصصی ماشین سازی اراک با واحد های صنعتی استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک،  روز چهارشنبه مورخ 14 شهریور ماه سال جاری  اولین نشست تخصصی B2B شرکت ماشین سازی اراک و واحدهای صنعتی استان مرکزی با همکاری شرکت شهرک های استان مرکزی در محل مرکز خدمات فن آوری و کسب و کار واقع در شهرک صنعتی شماره 1 برگزار گردید.

این نشست تخصصی با هدف تبدیل تهدیدها به فرصت ها در شرایط تحریمی و در راستای ایجاد اشتغال و ارتقای مراودات صنعتی و تجاری بین واحدهای صنعتی استان و رفع موانع و چالش های احتمالی در حوزه تاسیسات، دیگ های بخار و آب گرم و متالورژی و با حضور مدیران و مسئولان صنایع استان برگزار شد.
دکتر نعمتی مدیر کل امور اقتصادی استان مرکزی  ضمن تشکر از ماشین سازی اراک و شرکت شهرکهای صنعتی برای برگزاری این نشست تخصصی گفت: سیاست استان در بخش کارهای اجرائی، واگذاری پروژه های داخلی به واحد های صنعتی استان می باشد و استانداری مرکزی نیز در حال تلاش برای اخذ پروژه های بزرگ برای واحدهای صنعتی است وی با اعلام ابلاغ  120 هزار میلیارد ریال منابع مالی به منظور حمایت از صنایع به استان مرکزی  اظهار داشت تسهیلات مذکور با هدف کمک اضطراری به واحد های بزرگ صنعتی استان با توجه به شرایط اقتصادی موجود ابلاغ شده است.
دکتر نعمتی با تقدیر از مهندس صفری مدیر عامل ماشین سازی اراک برای پیش قدم شدن در  مسیر تکمیل و توسعه زنجیره تأمین ماشین سازی اراک گفت:  این عمل یک رفتار مثبت از سوی مجموعه مادر تخصصی ماشین سازی اراک در راستای ارتقای مسئولیت اجتماعی خود است و امیدواریم به عنوان الگویی برای سایر شرکت های بزرگ داخل استان باشد تا همین مسیر را دنبال نمایند.

مهندس میثمی عضو هیئت مدیره شرکت ماشین سازی اراک با اشاره به حضور بیش از ۱۵۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در این نشست گفت: شرایط اقتصادی کنونی میدان مبارزه ای است که باید با مدیریت و درایت آسیب ها را به حداقل رساند
وی افزود: نوسان نرخ ارز، کمبود مواد اولیه، تحریمها و قوانین دست و پا گیر از جمله موضوعاتی است که صنایع کشور امروز با آن دست و پنجه نرم می کند و غلبه بر این چالش ها به همگرایی و برنامه ریزی دقیق نیاز دارد.
 مهندس میثمی گفت:  واحد مادر تخصصی ماشین سازی اراک تلاش می کند با برون سپاری به فعالیت های تولیدی خود شتاب دهد و با توجه به پتانسیل بالای صنعتی در استان مرکزی و علاقه‌مندی شرکت ماشین‌سازی به همکاری با واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان مرکزی این نشست را برگزار کردیم و تعامل با سایر صنایع استان از سیاست های این مجموعه مادر تخصصی است.  
مهندس عزیزمرادی مدیر تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان ماشین سازی اراک با معرفی طرح های تحقیقاتی و توسعه ای ماشین سازی اراک گفت: شرکت ماشین سازی اراک در راستای صیانت از محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی نیز گام های اساسی برداشته است که می توان در این زمینه به انجام پروژه هایی مانند ساخت انواع دستگاههای زباله سوز،  دستگاههای تصفیه آبهای صنعتی ، نیروگاههای خورشیدی  و . .. اشاره نمود وی ادامه داد ماشین سازی این آمادگی را دارد که در زمینه موضوعات بهره وری از انرژی و مسایل زیست محیطی از شرکت های صاحب طرح و ایده حمایت نماید.

در ادامه این نشست گفتگوهای تخصصی دو گروه تولیدی دیگ های بخار و متالورژی در سالنهای مجزا با حضور مدیران عامل و سایر مدیران این گروهها و مسئولان واحدهای تولیدی و صنایع استان پیرامون محورهای نشست و موضوعات تخصصی صورت گرفت .


١١:٣٩  / شنبه ١٧ شهريور ١٣٩٧  / شماره خبر: ٨٦  / تعداد نمایش: 4822