استاندار مرکزی جناب آقای مهندس آقا زاده ضمن حضور در دفتر مرکزی ماشین سازی اراک در تهران به همراه مدیران کل اجرایی استان مرکزی :

ماشین سازی اراک سرآمد صنایع استان مرکزی است

 

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، اواخر مردادماه سال جاری نشستی در دفتر مرکزی شرکت ماشین سازی در تهران با حضورآقای آقازاده استاندار محترم استان مرکزی، آقای خلیلی: مدیرعامل آب و فاضلاب استان، آقای محمدی: مدیر کل منابع طبیعی استان مرکزی، آقای حیدری: مدیر کل دفتر امور شهری استانداری، آقای عباسی: مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری، آقای قناتی: معاون اجرائی سازمان پسماند، خانم محمدی: رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اراک، آقای مصطفوی: معاون محیط زیست استان، آقای میرزائی: مدیر کل محیط زیست استان، آقای فراهانی: معاون دفتر امور شهری، آقای عالیخانی: مدیرعامل سازمان همیاری و شهرداری های استان مرکزی، آقای طاهائی: مشاور استاندار، آقای صفری مدیرعامل ماشین سازی اراک و اعضای هیات مدیره ماشین سازی اراک انجام شد.

در جریان این نشست مهندس صفری مدیر عامل ماشین سازی اراک ضمن تقدیر از حضور استاندار محترم استان مرکزی و تنی چند از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان جهت حضور در دفتر مرکزی این شرکت گفت: استاندار مرکزی در یکسال گذشته اقدامات موثری در جهت حل مسایل صنایع و به خصوص ماشین سازی اراک انجام داده اند که جای تقدیر دارد.

 مهندس صفری افزود: شرکت ماشین سازی اراک در جهت مقابله با چالش های محیط زیستی اقدام به ساخت دستگاههای زباله سوز و تصفیه آب نموده که خوشبختانه در هر دو مورد موفق بوده است.  وی  با اشاره به پیگیری ها و مصوبه انجام شده از سوی شورای شهر و شهرداری اراک برای ساخت یک دستگاه زباله سوز بیمارستانی 6 تنی برای شهر اراک  اظهار داشت که با توجه به نیاز استان و اعلام شهردار محترم اراک ساخت دو عدد از این دستگاه برای استان مرکزی پیش بینی می شود. وی همچنین از اعلام آمادگی ماشین سازی اراک برای ساخت یک دستگاه زباله سوز شهری 200-250 تنی برای شهر اراک خبر داد.  

مهندس صفری ضمن تشکر از استاندار محترم استان مرکزی جهت معرفی توانمندی های ماشین سازی اراک در این زمینه به سایر استانهای کشور گفت: با پیگیری های انجام شده در استانهای شمالی مانند مازندران، گرگان و گیلان و طی جلسات متعدد با استانداران و مسئولان استانهای مذکور، اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

مدیر عامل ماشین سازی اراک از تولید دستگاههای جدید تصفیه آب با همکاری شرکتی دانش بنیان در ماشین سازی اراک  خبر داد و گفت اولین دستگاه برای خود شرکت در آینده به بهره برداری خواهد رسید که با استفاده از آن می توان از هدر رفت میزان زیادی از آبهای شهری جلوگیری نمود.

وی با اشاره به استقبال معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از این طرح گفت: بدون شک با ظرفیت های علمی و فناوری و مهندسان کارآزموده در این شرکت، این طرح نیز در سایر صنایع و استانها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

استاندار مرکزی نیز در این نشست ضمن تقدیر از تلاشها و پیگیری های مستمر مهندس صفری بیان نمودند که ظرفیت های بالقوه ای در شرکت ماشین سازی اراک وجود دارد که در صورت حمایت همه جانبه در راستای بکارگیری و استفاده حداکثری می توان گام مهمی در جهت بالندگی استان و ایجاد اشتغال برداشت وی افزود:  حضور ما در دفتر مرکزی این شرکت بیان عرض خسته نباشید و خدا قوت به ایشان و تیم هیات مدیره و آرزوی موفقیت برای مجموعه پر افتخار ماشین سازی اراک که  سرآمد صنایع استان مرکزی است می باشد.

ایشان با اشاره به اهمیت استفاده از دستگاههای زباله سوز در تمام استانهای کشور از جمله استان مرکزی گفت: با توجه به ظرفیت علمی و توان مهندسی ماشین سازی اراک،  استانداری مرکزی نیز حمایت های لازم در جهت ساخت و تولید دستگاه زباله سوز بیمارستانی و شهری و معرفی به سایر استانها و نقاط مختلف جهان را انجام می دهد و امیدواریم بتوانیم در استان بیشتر از ظرفیت های این مجموعه عظیم صنعتی بهره مند شویم و در کنار ساخت زباله سوزهای بیمارستانی در استان، امکان استفاده از زباله سوز شهری را نیز داشته باشیم.

استاندار استان مرکزی با اشاره به سابقه ساخت دستگاههای تصفیه آب صنعتی در ماشین سازی اراک اظهار داشت : همه باید تلاش کنیم که ماشین سازی اراک که محور صنعتی شدن استان  است، مورد حمایت عملی قرار بگیرد تا رونق اقتصادی در استان محقق گردد و شایسته است همه دستگاههای اجرایی نسبت به تسهیل در امور صنایع و بخصوص ماشین سازی اراک برنامه های کاربردی تدوین نمایند.

رضا میرزایی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: ساخت دستگاه های زباله سوز در ماشین سازی اراک علاوه بر یک اقدام بومی ارزشمند و ماندگار، جنبه اقتصادی مهمی نیز برای استان دارد و ماشین سازی اراک از واحدهای تولیدی دغدغه مند در جهت حفاظت از محیط زیست است که جای تقدیر دارد.

محمدی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اراک گفت: ساخت دو دستگاه زباله سوز بیمارستانی از نیازهای ضروری استان است و همچنین در زمینه ساخت زباله سوز شهری نیز باید حمایت های لازم صورت پذیرد.

عالی خانی رئیس سازمان همیاری های شهرداری اراک نیز گفت: معرفی این محصول و توانمندی های ماشین سازی اراک به صورت برگزاری همایش با مدیران همیاری سایر استانها و شهرها می تواند در دستور کار این سازمان قرار بگیرد.

 در پایان این نشست سایر مدیران استان نیز به بیان راههای همکاری متقابل پرداختند

 

١٥:٥١  / سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٧  / شماره خبر: ٨٥  / تعداد نمایش: 4727