جهشی دیگر در تولیدات دانش بنیان

طراحی و ساخت دومین تجهیز سنگین پتروشیمی سیراف به همت صنعتگران ماشین سازی اراک

به همت صنعتگران ماشین سازی اراک دومین راکتور اصلی تجهیزات ویژه فرایندی متانول پروژه انرژی سپهر جهت پتروشیمی سیراف با موفقیت طراحی، ساخته و آماده ارسال به عسلویه شد.

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، این راکتور با نام Auto Thermal Reactor (ATR)  یا Secondary Reformer  یکی از تجهیزات انحصاری لایسنسور پروژه های متانول می باشد که برای دومین بار در کشور توسط متخصصان شرکت مادر تخصصی و دانش بنیان ماشین سازی سازی اراک طراحی و ساخته شده است. این تجهیز که تا پیش از این در خارج از کشور ساخته می شد دارای طول 22 متر، وزن 250 تن و قطر داخلی 6550 میلیمتر می باشد که علاوه بر تضمین اشتغال و بومی سازی ساخت، صرفه جویی 2 میلیون یورویی و  اتکا به توان داخل در ساخت را به همراه داشته است و پیش بینی می شود در طول سه ماه با رفع موانع ترافیکی به عسلویه برسد.

شایان ذکر است قرارداد ساخت بیش از 20 تجهیز دیگر برای پتروشیمی سیراف به ارزش تقریبی 64 میلیون یورو با ماشین سازی اراک منعقد شده است که تاکنون روند ساخت این تجهیزات پیشرفت 73 درصدی داشته است و ماشین سازی اراک با ورود به این عرصه علاوه بر بی نیاز نمودن پروژه های جاری متانول کشور از واردات، توانسته است در سالی که مزین به نام تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین می باشد جهشی در تولیدات دانش بنیان در کنار ایجاد اشتغالی پایدار داشته باشد.


گزارش خبری پخش شده در صدا و سیما

١٣:٢٦  / شنبه ٢ مهر ١٤٠١  / شماره خبر: ١٥٣  / تعداد نمایش: 2057