آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی و امام جمعه اراک در بازدید از توانمندی های ماشین سازی اراک با تاکید بر جایگاه مهم این واحد در سرنوشت تولید و صنعت کشور:

از هر گونه حمایتی برای ماشین سازی اراک دریغ نمی کنم

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک روز سه شنبه مورخ ۱۶ آذرماه سال جاری، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» و هیات همراه از ماشین سازی اراک بازدید بعمل آوردند.

در جلسه ای که در حاشیه این بازدید و با حضورمدیرعامل، هیات مدیره و مدیران گروههای مختلف تولیدی شرکت ماشین سازی اراک برگزار شد، «آیت الله دری نجف آبادی» هدف از این بازدید را قدردانی و تشکر از پرسنل محترم ماشین سازی اراک و مدیران این مجموعه عنوان کرد و افزود: قدردان زحمات پرسنل شریف ماشین سازی اراک هستیم و در اولویت قراردادن ماشین سازی اراک برای بازدید به دلیل جایگاه بسیار مهم این مجموعه صنعتی در سرنوشت، تولید و اقتصاد کشور به عنوان یک مجموعه مادرتخصصی می باشد، لذا باید توجه و همکاری های بیشتر و جدی تری با این مجموعه صورت پذیرد و باید این توانمندی ها و چالش های موجود فهرست‌بندی و در اختیار مقامات بلند پایه کشوری و دولت قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته در این شرکت افزود: مسئولان و کارکنان باید هوشیار و قدرشناس باشند و لازم است همت شود و با دور بودن از حواشی با قدرت علاوه بر رفع نیازهای داخلی و با بدست آوردن بازارهای جهانی قدرت رقابت را ایجاد نمود و در بازارهای بین المللی حضوری قدرتمند داشت و این میسر نمی شود مگر با همت و تلاش و هرگونه غفلت و سهل انگاری در این زمینه پایمال کردن خون شهدا و ظلم به نظام و کشور و گناهی بزرگ است.

امام جمعه اراک افزود: تولید رقابتی با هدف حضور در بازارهای جهانی و افزایش تولید ناخالص ملی، گره‌گشای مشکلات و پیش ‌نیاز توسعه اقتصادی کشور است، بنابراین تمام ظرفیت‌های مالی و ساختاری کشور باید در این زمینه هزینه شود.

وی همچنین اظهار داشت: سرعت در کار، بهبود زمان دسترسی به نتیجه، کیفیت بخشی به تولید و قیمت تمام شده، ارتقای دانش فنی و تکنولوژی و استفاده از فناوری های نوین روز از عوامل مهم تولید رقابتی برای حضور در بازارهای جهانی است که باید مورد توجه صنایع قرار گیرد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: استان مرکزی ظرفیت تولیدی و صنعتی چشمگیری دارد که در صورت بهره‌گیری منطقی و کاربردی از آن‌ها و از طرفی حمایت دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها می توان کالاهای این استان را به تمام نقاط جهان صادر کرد و گامی اساسی در راستای تقویت بنیه اقتصادی مردم برداشت.

وی ادامه داد: تصاحب بازار مصرف سوریه باید اولویت شرکت‌های صنعتی و خدماتی کشور باشد چرا که امنیت این کشور توسط ایران تامین شد و اکنون که پای منافع مادی به میان می‌آید نباید اجازه داد کشورهای دیگر پا به عرصه اقتصادی آن بگذارند.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی به خصوص حوزه خدمات‌رسان نیز باید حمایت از تولیدکنندگان را در دستور کار خود قرار دهند و نسبت به توسعه اقتصادی استان و در نهایت کشور نقش آفرینی کنند.

امام جمعه اراک و نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی با اشاره به عملکرد خوب مدیران این مجموعه گفت: مدیرانی که در این شرایط کار می کنند کارشان قابل تقدیر بوده و نوعی جهاد محسوب می شود که جهادی مقدس و اقتصادی است.

وی افزود: باید با دلسوزی و خیرخواهانه  بگویم که کسی کم لطفی نکند و  بر شاخه ننشینند و ریشه نزنند و با اعتراضاتی مانند قاشق زنی و غیره به دلایل واهی، ظلم نکنند و فرصت های پیش رو را از دست ندهند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تقارن این بازدید با روز ۱۶ آذر و روز دانشجو تاکید کرد: با توجه به قدمت ۵۰ ساله دانشگاه اراک و سابقه بیش از ۵۰ سال ماشین سازی اراک تعمیق روابط دانشگاه و صنعت می‌تواند نتایج مثبتی در جهت توسعه صنعتی استان به دنبال داشته باشد.

 وی تصریح کرد که آمادگی کامل جهت هرگونه همکاری برای حل مشکلات  و مسایل شرکت ماشین سازی اراک  وجود داشته و بنده دریغ نمی کنم و این را خدمت می دانم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه بزرگانی همچون امیرکبیر و امام راحل از این سرزمین برخاسته اند تصریح کرد زن و مرد و پیر و جوان باید برای اعتلا و سربلندی کشور تلاش نمایند.

مهندس صفری مدیرعامل ماشین سازی اراک نیز ضمن خیر مقدم این روز را روز مبارکی دانست و افزود حضور آیت الله دری نجف آبادی به عنوان اولین امام جمعه در این مجموعه مادرتخصصی نشان دهنده اشراف خوب ایشان بر مسایل صنعتی و اقتصادی می باشد.

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک افزود: با وجود تشدید تحریم‌ها، کمبود نقدینگی و تورم، شمار قراردادهای این شرکت از پنج سال گذشته تا کنون در مجموع تا پایان سال جاری ۶۰ برابر افزایش داشته است. 

جعفر صفری افزود: پرداخت به‌هنگام حقوق پرسنل و مطالبات نیروهای پیمانکار بدون حتی یک روز تاخیر، ورود به فعالیت‌های جدید، متناسب با ماموریت شرکت از قبیل تأسیس واحد نوآوری در راستای حمایت از بخش خصوصی و ایده‌های نو، ورود به حوزه‌های فناور با رویکرد قراردادهای انتقال تکنولوژی و مشارکت برای تولید محصولات جدید، سرمایه گذاری حدود یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی برای نوسازی خطوط تولید کارخانه از مهمترین اقدامات شرکت ماشین سازی در اراک در پنج سال گذشته است. 

وی، قرارداد طراحی و ساخت تجهیزات پتروشیمی های سیراف و دنا، قرارداد توسعه میادین نفتی بی‌بی حکیمه، امضای تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه بین مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو و ماشین سازی اراک برای تولید ماشین آلات معدنی برای اولین بار در کشور، مشارکت با هلدینگ کیمیا در خصوص ساخت تجهیزات معدنی را از دیگر اقدامات سازنده شرکت ماشین سازی اراک در بازه زمانی مذکور عنوان کرد و افزود دستیابی به اهداف جدید از جمله افزایش سهم بازار برای محصولات گروههای تولیدی شرکت و حضوری قدرتمند در بازارهاي جهانی از جمله سوریه و عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس و منطقه اوراسیا در برنامه کار این شرکت می باشد که در سفر اخیر با وزیر صمت به کشور سوریه قدمهای مثبتی در این راستا برداشته شده است.

مهندس صفری در پایان ضمن گرامیداشت روز دانشجو به ارتباط خوب این مجموعه صنعتی با دانشگاهها اشاره نمود و گفت: خوشبختانه ارتباطات بسیار خوبی با دانشگاهها به ویژه دانشگاههای اراک و صنعتی برقرار شده و پروژه های دانشجویی مرتبطی طرح شده و دفاتری نیز در دانشگاه جهت ارتباط بیشتر دایر شده ولی همچنان انتظار می رود ارتباط صنعت و دانشگاه به صورت عملی تر و جدی تری پیگیری شود.١٨:٠٦  / سه شنبه ١٦ آذر ١٤٠٠  / شماره خبر: ١٣٦  / تعداد نمایش: 3072