سفر وزیر صمت،مدیرعامل ماشین سازی اراک و هیاتی بلند پایه به کشور سوریه

به گزارش روابط عمومی وصنعتی ماشین سازی اراک، شامگاه یکشنبه (۷ آذر) فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت ، جعفر صفری مدیر عامل ماشین سازی اراک و هیاتی بلندپایه از فعالان اقتصادی  کشور به سوریه سفر کردند.

افتتاح و برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در دمشق و تشکیل کمیته مشترک تجاری و صنعتی بین ایران و سوریه از برنامه‌های این سفر می باشد. در جریان این سفر درباره راهکار ارتقای همکاری اقتصادی و بازرگانی دو کشور و همچنین تصویر آینده این روابط بحث و گفتگو شد.

وزیر صمت هدف از سفر به سوریه را گسترش روابط اقتصادی در بخش‌های مختلف با سوریه عنوان کرد و افزود: سوریه یک کشور در حال بازسازی است و امکان سرمایه گذاری گسترده در این کشور وجود دارد. این کشور می‌تواند پل صادراتی محصولات ایرانی به برخی کشور‌های اتحادیه عرب هم باشد.

 وزیر اقتصاد سوریه در جریان این نشست مشترک گفت: قانون سرمایه گذاری جدید این کشور فرصت‌های خوبی را فراهم کرده است. سامر الخلیل افزود: شرکت‌های ایرانی از تجربه و توانمندی‌های قابل توجهی برخوردارند، ما علاقمندیم که آن‌ها را به استفاده از فرصت‌های پیش رو در سایه معافیت‌های گمرکی و مالیاتی بهره‌مند کنیم.

وی گفت: شکی نیست که مقامات اقتصادی تهران و دمشق به دنبال تکامل تجاری و اقتصادی برآمدند که منافع دو کشور را تامین می‌کند.

شایان ذکر است با توجه به ظرفیت و توانمندی های منحصر بفرد ماشین سازی اراک، هیات مدیره این شرکت  چندی پیش جهت توسعه همکاری های صنعتی و گسترش صادرات محصول خود به کشور سوریه سفر و مذاکرات سازنده ای انجام دادند.

١٣:٥٧  / سه شنبه ٩ آذر ١٤٠٠  / شماره خبر: ١٣٥  / تعداد نمایش: 2126