بازدید مدیر عامل شرکت ملی و مهندسی توسعه نفت و مجری طرح گوره جاسک از ماشین سازی اراک؛

در راستای مشارکت ماشین سازی اراک و گداختار جهت طراحی و ساخت شیرهای دروازه ای تروکاندوئیت 42 اینچ کلاس 600 برای اولین بار در ایران

به گزارش روابط عمومی و صنعتی ماشین سازی اراک، عملیات اجرائی ساخت شیرهای دروازه ای بالای 30 اینچ جهت "طرح راهبردی و ملی خط انتقال نفت خام گوره به جاسک" با مشارکت دو شرکت ماشین سازی اراک و گداختار در حال انجام می باشد و طی این همکاری شیرهای دروازه ای تروکاندوئیت 42 اینچ کلاس 600 برای اولین بار در ایران طراحی و تولید خواهد شد.

پروژه انتقال نفت خام از منطقه گوره به بندر جاسک به طول تقریبی 1100 کیلو متر یکی از مهمترین پروژه های جاری کشور می باشد که جهت انتال روزانه 2 میلیون بشکه نفت خام استفاده خواهد شد . یکی از تجهیزات مهم و حساس این خط انتقال شیر های خط لوله Through conduit سایز "42 از نوع شیر دروازه ایی Gate valve کلاس  600  می باشد که تعداد 30 عدد از 50 عدد آن بطور مشترک توسط شرکت های ماشین سازی اراک و گداختار برای اولین بار در ایران در حال ساخت می باشد . بدنه این شیر ها از نوع ریخته گری می باشد و کلیه قطعات آن در داخل کشور تولید می گردد.

در همین راستا روز سه شنبه مورخ 21 مردادماه سال جاری آقای دکتر تورج دهقان مدیر عامل شرکت ملی و مهندسی توسعه نفت و آقای مهندس سقایی مجری طرح گوره جاسک از مراحل تولید ساخت این تجهیزات در ماشین سازی اراک بازدید بعمل آوردند.
مدیر عامل شرکت ملی و مهندسی توسعه نفت در این بازدید ضمن اشاره به تجهیزات و امکانات بی نظیر ماشین سازی اراک اظهار داشت: متاسفانه در سالهای پررونق تر صنعت نفت از امکانات و پتانسیل های موجود به خوبی استفاده نشده است و باید فرصت های از دست رفته جهت داخلی سازی تجهیزات جبران شود و امیدواریم زمینه رونق بیشتر و همکاری با بهترین تامین کنندگان داخلی فراهم گردد.
دکتر دهقان با اشاره به رویکرد داخلی سازی تجهیزات در صنعت نفت افزود: طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک که کارفرمای اصلی آن شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران می باشد به عنوان یکی از استراتژیک‌ترین طرح‌های درحال اجرا در کشور به شمار می‌رود و بیش از ۹۵ درصد خدمات و کالاهای مورد نیاز در این طرح از داخل کشور تامین می‌شود و از حیث استفاده حداکثری از توان پیمانکاران، سازندگان و مشاوران داخلی در بین طرح های کلان شرکت ملی نفت ایران بی نظیر است.
شایان ذکر است شرکت مادرتخصصی ماشین سازی اراک، با بیش از 50 سال تجربه در صنعت سنگین و زیرساخت و خدمات فنی-مهندسی و با بهره مندی از ماشین آلات مدرن، خطوط تولید پیشرفته و کادر مهندسی مجرب به عنوان یک شرکت پیشرو همواره نقش مهمی در توسعه توانمندی صنایع کشور بویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و انتقال فنآوری های نوین داشته است.

 

١١:٣٨  / پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٩  / شماره خبر: ١١٥  / تعداد نمایش: 3028